menuordersearch
berenjeironi.com

برنج تقلبی چیست و چگونه آن را تشخیص بدهیم؟

۱۳۹۷/۹/۱۹ دوشنبه
(2)
(0)
برنج تقلبی چیست و چگونه آن را تشخیص بدهیم؟
برنج تقلبی چیست و چگونه آن را تشخیص بدهیم؟

برنج عضوی جدانشدنی از تغذیه روزانه میلیون‌ها ایرانی است. درواقع هیچ کشوری در دنیا پیدا نمی‌شود که مردمانش به‌اندازه ایرانی‌ها برنج مصرف کنند ازاین‌رو تولید، عرضه و البته صادرات و واردات آن برای چرخه اقتصادی کشور بسیار پراهمیت است.

در شرایطی که میلیون‌ها خانوار ایرانی مصرف عمده غذایی‌شان برنج است هرگونه تغییر در قیمت آن حساسیت‌برانگیز است. البته افزایش قیمت برنج تنها نکته حساسیت‌برانگیز به شمار نمی‌رود. وقتی تقاضا برای عرضه برنج زیاد باشد سروکله تقلب هم پیدا می‌شود. یکی از رایج‌ترین شیوه‌ها «اختلاط» است، به‌این‌ترتیب که نوع بی‌کیفیت با نوع با‌کیفیت مخلوط می‌شود و باهم قیمت نوع کیفیت‌دار به بازار می‌رود تا در اختیار مشتری قرار بگیرد.

از غیراخلاقی بودن این اتفاق که بگذریم باید به این بپردازیم که چگونه می‌توان برنج‌های اختلاط یافته را تشخیص داد. نکته تأسف‌بار این است که مصرف‌کننده ایرانی هرچقدر هم که باهوش باشد به‌صورت دقیق نمی‌تواند تشخیص بدهد میزان برنجی که در اختیار دارد چقدرش بی‌کیفیت و چقدرش باکیفیت است. این کار نیاز به روش‌های ژنتیکی دارد و از پس یک فرد بدون ابزارهای نوین ژنتیکی برنمی‌آید.

حسام شعبانی رئیس کمیته تخصصی فرآوردههای ترا ریخته و حلال و تقلبات پروتئینی سازمان غذا و دارو در رابطه با موضوع «تقلب در برنج» گفت: یکی از روش‌های رایج تقلب در برنج این است که برنج‌های کم کیفیت و نامرغوب را با برنج‌های باکیفیت اختلاط می‌کنند و به اسم برنج باکیفیت و مرغوب به مردم می‌فروشند.

وی عنوان کرد: تا پیش از اینکه روش‌های ژنتیکی به‌کاربرده شود، شکل ظاهری برنج‌های تقلبی ازلحاظ ریخت و مورفولوژی قابل‌تشخیص نبود. متقلبان آن‌قدر ماهر بودند که این برنج‌ها را به‌گونه‌ای ترکیب می‌کردند که ازلحاظ شکل ظاهری هم نمی‌شد تشخیص داد که این برنج‌ها تقلبی هستند.

این مقام مسئول بیان داشت: در حاضر روش‌هایی بر پایه DNA وجود دارد و دقیقاً بر اساس نوع برنج انگشت‌نگاری ژنتیکی انجام می‌شود. در اصطلاح به آن دی‌ان‌ای فینگرپرینت (DNA fingerprinting) گفته می‌شود. بر اساس DNA و نه بر اساس شکل ظاهری ما می‌توانیم به‌راحتی تشخیص بدهیم که برنج چه نوع رقمی است. نه‌تنها نوع آن تشخیص داده می‌شود که حتی این را هم می‌توانیم متوجه شویم که چند درصد در آن برنج اختلاط وجود دارد. اگر 20 درصد رقم خوب و 80 درصد رقم نامرغوب باشد آن را اعلام می‌کنیم.

شعبانی یادآور شد: این روش در اروپا و در آزمایشگاه‌های بزرگ هم انجام می‌شود. آنها بیشتر روی برنج‌های باسماتی کار می‌کنند این در حالی است که ما با 200 رقم برنج تجاری دنیا روبرو هستیم، از این تعداد 120 رقم برنج ایرانی است و بقیه برنج خارجی. همه این نوع 200 رقم برنج انگشت‌نگاری ژنتیکی می‌شود.

وی تأکید کرد: به‌صورت دقیق نمی‌توان گفت چقدر اختلاط در برنج اتفاق افتاده چراکه آمار منابع مختلف ضدونقیض است. فقط می‌توانم بگویم متأسفانه در صنعت غذای ما به‌واسطه منفعت‌طلبی تولیدکنندگان، تقلب زیادی رخ می‌دهد. دلال‌ها هم زیاد هستند و به این رویه قدرت می‌بخشند. در بازار برنج نیز به‌وفور تقلب اتفاق افتاده است.

رئیس کمیته تقلبات پروتئینی سازمان غذا و دارو اضافه کرد: سازمان غذا و دارو سال گذشته اعلام کرد که این روش را اجباری می‌کند تا جلوی متقلبان بازار برنج گرفته شود. درواقع وقتی اتفاق بدی می‌افتد تازه به یاد این می‌افتند که قانونی برای آن وضع کنند. سال‌های سال تقلب در برنج اتفاق افتاده است و قانون برای شناسایی نوع رقم برنج اجباری نشده بود .

شعبانی در ادامه گفت: آمار دقیق از میزان تقلب نمی‌توان ارائه داد و تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که میزان آن زیاد و از تصور بیشتر است. متقلبان همچنان به کار خود ادامه می‌دهند و تشخیص تقلب آنها دشوار است اما مهم زمان کنونی است و ما باید از این به بعد به موضوع اختلاط برنج خارجی با داخلی توجه داشته باشیم. غربال‌گری لازم باید انجام شود تا میزان تقلب هم مشخص شود.

وی در پایان گفت: در ایران برنج ترا ریخته نداریم. خیلی‌ها ادعا می‌کنند که در ایران چنین برنجی داریم و حتی منابع غیررسمی هم آن را اعلام می‌کنند درصورتی‌که چنین چیزی نیست.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
قوانین کلیه ضوابط و قوانین فروشگاه مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد . در صورت هرگونه تغییر در ضوابط و قوانین فروشگاه متعاقبا تغییرات جدید در همین صفحه درج می گردد . راهنمای سایت برای خرید از فروشگاه پس از اطمینان از موجودیت و قیمت کالای مورد نظر خود ، میتوانید کالا را به سبد خرید خود اضافه نمایید . برای ثبت نهایی سفارش باید وارد حساب کاربری خود شوید. اگر تا کنون حساب کاربری نساخته اید، ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و حساب کاربری خود را ایجاد نمایید. پرسش های متداول کلیه کالاها دارای برچسب هولوگرام بوده و هیچ گونه دخل و تصرفی بر قطعات و اجزای وابسته آنها صورت نگرفته است . کلیه پک کالا بدون کوچکترین آسیب و کم و کیفی از تولید کننده مستقیما خریداری شده و در اختیار مشتری قرار میگیرد. کلیه گارانتی های ارائه شده برای کالاها نیز از جانب شرکت های معتبر و نمایندگان کالاها می باشد.
دفتر مرکزی
کرج-ساسانی-خیابان شهید صدوقی (ساسانی )-بن بست شهید جانعلی زرندی(عدل)
تلفن های تماس
026-32826917
09126468821
info@berenjeironi.com
آخرین اخبار
مواد غذایی که برای جلوگیری از سرطان برای بدن ضروری هستند

مواد غذایی که برای جلوگیری از سرطان برای بدن ضروری هستند

سرطان یک بیماری ترسناک است که عامل اصلی سرطان در واقع چیزهایی است که باعث می شود تا سلول ها در داخل بدن شما به صورت غیرطبیعی رشد کنند. تاکنون عوامل زیادی برای مبتلا شدن به سرطان شناخته شده که می توان به سیگار کشیدن، رشد ویروس ها، مواد شیمیایی، آفتاب سوختگی، نوشیدن الکل و موارد این چنینی اشاره کرد. غذاهایی مه حاوی مواد معدنی، آنتی اکسیدان و ویتامین های مختلف هستند می توانند با سرطان مبارزه کنند. در نتیجه خوردن مواد غذایی خوب می تواند از بدن مقابل سرطان محافظت نماید. از سوی دیگر افزایش وزن ابتلا به سرطان را افزایش می دهد در نتیجه باید با داشتن تغذیه ای خوب وزن خود را  کنترل کنید و بدنتان را در برابر بیماری هایی چون سرطان تقویت نمایید. در این مطلب به معرفی گروه های مختلف غذایی مورد نیاز می پردازیم که برای جلوگیری از سرطان ضروری هستند.
علائم کم آبی بدن و چگونگی تامین آب مورد نیاز بدن به کمک این علائم

علائم کم آبی بدن و چگونگی تامین آب مورد نیاز بدن به کمک این علائم

آب یکی از حیاتی ترین عنصر برای زنده ماندن انسان بوده و انسان برای داشتن عملکردی بهتر نیاز به نوشیدن آب کافی در روزمره خواهد داشت. حتما می دانید که هیچ مایع دیگری نمی تواند جایگزین آب شود و تاثیر آب را در بدن داشه باشد. برخی از ما در نوشیدن آب کمی تنبل هستیم و به حس تشنگی توجه کمی می کنیم. در مطالب قبل در رابطه با توجه به حس تشنگی صحبت شد و بهترین زمان های مصرف آب را در اختیارتان قرار دادیم. در این مطلب سعی داریم تا علائم کم آبی بدن را در اختیارتان قرار دهیم تا زمانی که متوجه کمبود آب در بدن شدید سریعا یک لیوان آب بنوشید و آب مورد نیاز بدنتان را تامین نمایید.
چه مواد غذایی بر خواب شب تأثیرات منفی دارند و مصرف آن‌ها قبل از خواب ممنوع است؟

چه مواد غذایی بر خواب شب تأثیرات منفی دارند و مصرف آن‌ها قبل از خواب ممنوع است؟

رژیم غذایی صحیح تأثیر زیادی بر کیفیت زندگی هر فرد دارد و برخی از بیماری‌هایی مانند دیابت، بیماری‌های کلیوی و سوزش‌های معده به خوراک و مواد غذایی بستگی دارد. البته باید بدانید که مواد غذایی که قبل از خواب می‌خوریم مستقیماً بر خواب شب تأثیر خواهد داشت. خواب کم و بد عملکرد مغز را پایین می‌آورد و احتمال حملات قلبی، سکته مغزی، اختلالات عصبی و فشارخون را افزایش خواهد داد. بنابراین باید برای خواب خوب، رژیم غذایی و تغذیه‌ی مناسبی داشته باشیم و اگر خواب خوبی در شب نداریم باید مصرف برخی از خوراکی‌ها را قبل از خواب قطع کنیم. یکی از عوامل مهم بد خوابیدن در شب مصرف قهوه و چای است، پس اگر کافئین بر روی خواب شما تأثیر می‌گذارد باید به‌کل این ماده‌ی غذایی را کنار بگذارید. در این مطلب سعی داریم تا خوراکی‌هایی که مصرف آن‌ها قبل از خواب شب ممنوع هستند را معرفی کنیم.
مزایای بادام را بشناسید و آن را در رژیم غذایی روزانه‌تان قرار دهید

مزایای بادام را بشناسید و آن را در رژیم غذایی روزانه‌تان قرار دهید

بادام یک غذای عالی و کامل برای مصرف روزانه است و از پروتئین، ویتامین و فیبر بهره می‌برد. مصرف روزانه و منظم بادام از خطر ابتلا به بیماری‌های مختلف مانند سرطان، بیماری‌های قلبی، چاقی و دیابت نوع 2 جلوگیری می‌کند. بااینکه بادام کالری زیادی دارد ولی خوب است که کم‌کم در طول روز تعدادی بادام مصرف کنید. مصرف فقط 4 بادام در روز می‌تواند تأثیرات خوبی بر سلامتی شما بگذارد زیرا در یک اونس بادام 3.5 گرم فیبر، 6 گرم پروتئین و 9 گرم چربی اضافی وجود دارد. همچنین می‌تواند ویتامین E، منگنز و منیزیم بدن را تأمین کند. از سوی دیگر مقدار کمی مس، کلسیم، ریبوفلاوین، آهن، روی و فسفر هم در بادام وجود دارد. پس روزانه 4 بادام می‌تواند مزایای زیادی بر روی سلامت شما داشته باشد که در ادامه به مزایای بادام اشاره خواهیم کرد.
aparatgoogleinstagramsoroshtelegram